Tühista

AkzoNobel

Kontserni AkzoNobel peakorter asub Hollandis, ettevõtte tegutseb erinevates valdkondades, paiknedes üle 80 erinevas riigis ning pakkudes tööd ca 50 000 inimesele. Siin leidub ettevõtteid mille tegevusvaldkonda kuuluvad dekoratiivvärvide ja erinevate tööstusvärvide tootmine auto-, lennundus-, laevandus-, mööbli- ning sõjatööstuse tarbeks. Samuti on esindatud soola, paberi ja tselluloosi ning kemikaalide tootmine, viimase saadused jõuavad näiteks jäätise, hambapastade, pagaritoodete, kosmeetika, plastiku ja klaasi toodangusse.   Kontserni AkzoNobel logo on inspireeritud skulptuurist, mis leiti  Kreeka Samose saarelt, pärit  450 e.m.a. ning mis esindab inimtegurit. Originaal skulptuuri säilitatakse Ashmolean muuseumis Oxfordis, Inglismaal.   AkzoNobel kontserni saamislugu ulatub aastasadade taha ning kätkeb hulgaliselt ühinemisi farmaatsia-, värvi- ja kemikaalitööstuse valdkonna ettevõtetega kogu maailmas, tänu millele on saavutatud edu ja suur teadmiste pagas.

Vanimad kontserni kuuluvad ettevõtted on Det Holmbladske Selskab (Taanis), asutatud 1777, Sikkens (Hollandis) ja Bemberg (Saksamaal), asutatud 1792.

Kuulus Rootsi teadlane Alfred Nobel asutas mitmeid ettevõtteid, millest mõned leiduvad ka tänapäeval kontserni koosseisus.   AkzoNobel loodi 1994. aastal kui ühinesid kaks ettevõtet Akzo N.V ja Nobel Industries (mille koosseisu kuulus ka Sadolin & Holmblad).

Akzo Nobel omandas 2008. aastal ICI (Imperial Chemical Industries PLC) ning  täna on Akzo Nobel suurimaid värvitootjaid maailmas.

Meie tooted on saadaval järgnevates kauplustes

Eelmine slaid Järgmine slaid