Viis värvikat viisi voodri kaitsemiseks

Maja voodri muutmine

Nutika värvikasutuse teel saate voodrit kaitsta ja maja ilmet muuta.

Pole

Puitvooder annab majale loomuliku ja kauni välimuse, ent see on ka väga praktiline. Puit kaitseb maja sageli karmide välismõjude eest ja sellele tuleks kahtlemata kanda kaitsev värvikiht. Tutvuge viie lihtsa võimalusega, kuidas välisvoodrile uut hingamist anda ja kindlustada, et see kestaks sama kaua kui maja ise.

woodcare_mvp_cladding_2.jpg
Rootsi maja

Klassikalised kombinatsioonid

Kuskil pole selliseid välisvoodreid nagu Skandinaavias. Puidu süüd esiletoov ja välismõjude eest kaitsev sügavpunane puitvooder ning säravvalged akna- ja ukseliistud on ikoonilised. Andke oma puitmajale eri toodete abil uus ilme. 

woodcare_mvp_cladding_3.jpg
Punased ja sinised katused

Särav ja julge

Välist puitvoodrit aitavad eriti hästi esile tõsta julget ja tugevat põhivärvi jooned valgel taustal. Selline värske väljanägemine tekitab ettekujutuse mererannikust ning annab välisseinale rõõmsa ja muretu ilme.

Mida proovida

Selline värv võiks suurepäraselt sobida ka aiakuurile.

woodcare_mvp_cladding_4.jpg
Värvilised aknaluugid

Peened kontrastid

Puitmajale värvilise ilme andmiseks ei ole tingimata vaja tugevaid põhivärve. Proovige kasutada üksteisega sobivaid pastelseid toone ja rõhutada looduslikku puusüüd, et luua välismõjusid taluvate värvidega elegantne Uus -Inglismaa stiil.

woodcare_mvp_cladding_5.jpg
Kahevärvilised paneelid

Kahevärvilised paneelid

Suur värvikontrast loob energilise väljanägemise ning sama värvi eri toonidel ja sarnastel neutraalsetel värvidel on rahustav mõju. Proovige üks paneel värvida mõnda muud tooni või kasutada paneelidel isegi üksteisesse sulanduvate värvide stiili.

woodcare_mvp_cladding_6.jpg
Modernne puitmaja

Loomulik ilu

Mõnikord saab puitu kaitsta ja sellele parima ilme anda ümbrusega kokkusobival viisil materjali enda loodusliku värvuse esiletõstmisega. Kauni puusüü ja värvusega puitvoodri korral võiksite puidu ilu rõhutamiseks kasutada näiteks mõnda lasuurset puidukaitsevahendit. Puidu loomuliku väljanägemise saavutamiseks on tähtis teha ettevalmistusi.