Milline puit sobib kõige paremini aiamööbli jaoks?

Aiamööbli jaoks sobiv puit

Kas te pole kindel, milline puiduliik valida oma aiamööbli jaoks? Meie juhendist leiate võimalikud variandid.

Aiamööblit valides ei ületa miski puidu loomulikku ilu ja soojust. Meil on suurepärane juhend, mis aitab teil valida oma aia jaoks sobiva puiduliigi ning seejärel võite hakata mõtlema eelistatud kujule ja stiilile.

1. puiduliik: tiikpuu

Õuemööbli puhul kasutatakse kõige sagedamini tiheda puusüü ja looduslike õlidega tiikpuud. Lehtpuu vananeb väärikalt, on vastupidav ega muuda oma kuju. Kui õlitada seda igal aastal tiikpuuõliga, peab see vastu ka niiskusele ega kõdune. Töötlemata võib tiikpuu aga aja jooksul muutuda hõbehallikaks. Raskematel juhtudel tuleks puitu põhjalikult lihvida ning õlitada.

2. puiduliik: soorea

Troopiline lehtpuu soorea on vastupidavam ja odavam puiduliik kui tiikpuu. See on tihe, vastupidav, mädanemis- ja nakatumiskindel ning hoolitsemiseks ja värvi esiletoomiseks vajab see kord aastas tiikpuuõliga õlitamist. Sellel puiduliigil on suur õlisisaldus, mis aitab puidul vastu pidada muutuvates ilmastikutingimustes (nii vihma ja niiskuse kui ka suurte temperatuurierinevuste korral), nii et võite selle jahedate ilmadega rahulikult õue jätta ning ise muretult soojas toas mõnuleda!

3. puiduliik: akaatsia

Akaatsia, mida kasutatakse sageli paatide valmistamiseks ja mida leidub rohkesti kogu maailmas, on tugev ja keskkonnasõbralik lehtpuu, millest valmistatakse ka aiamööblit. Kui õlitate akaatsiat kord aastas tiikpuuõliga, aitate säilitada selle rikkalikku värvitooni ning tuua esile puidu erilised süü- ja toonivariatsioonid, mistõttu on see puit ka väga populaarne ja armastatud.

4. puiduliik: seeder

Putukatele ja mädanemisele looduslikult vastupidav seeder kuulub okaspuude hulka – see on kerge ja sobib suurepäraselt aiamööbliks, mida on lihtne suve jooksul mitu korda ühest kohast teise või varju alla tõsta. Kulumisjäljed lisavad puidule põnevust, kuid pikaajalise kena välimuse säilitamiseks tuleks seda igal aastal puhastades ja õlitades hooldada. Kui soovite aeda ühte värvilaiku, võite puidu üle värvida, kuna seedrile hakkavad värvid ja peitsid võrreldes muude puiduliikidega paremini külge.

Kui olete oma aia jaoks valinud õiget liiki puidu, võite hakata mõtlema, milline on teie jaoks sobiv stiil, kuju ja suurus.