Leia oma värvitoon: Kaitse oma aia puitpindasid

Leia oma värvitoon: Kaitse oma aia puitpindasid ning anna neile värske ilme kaunite värvitoonidega.

Juhendist “Leia oma värvitoon” leiad inspiratsiooni ja nõuandeid välistööde puitpindade värvitooni valikuks. Aitame sul leida viisi, kuidas oma maja puitfassaadi kaitsta ning sellele uus ilme anda. Selleks, et lihtsustada toonivaliku tegemist, oleme kokku pannud valiku populaarseid toone koos soovitustega.

Kaunilt värvitud aed või tööriistakuur aitab muuta õue pilkupüüdvaks ning loob seal mõnusa atmosfääri, kuhu on hea tulla. Kuidas aga paljude värvitoonide hulgast valida just see õige? Lihtsustamaks toonivalikut, palusime AkzoNobel Esteetikakeskuse värviekspertidel panna kokku valiku populaarsemaid toone ning kirjeldada, kuidas need toonid aias mõjuvad. Kuna meie valikus olevad värvitooted pakuvad puitpindadele pikaajalist kaistet, saad sa olla kindel, et värvitud puitpinnad näevad veel aastate pärast kaunid välja. Lase aga nüüd ennast inspireerida kokkupandud toonivalikul…

Naturaalsed toonid
See värvipalett koosneb naturaalsetest puidutoonidest, ulatudes heledast männist tumeda mahagoni ja palisandrini. Naturaalsed puidutoonid loovad sooja ja õdusa tunde ning neid sobib kasutada nii klassikalise, romantilise kui kaasaegse välisilme loomisel.

Nordic Pine
Värvitoon Nordic Pine aitab puidul tõusta aias kesksele kohale. See värvitoon lisab pinnale sära, jäädes samas truuks puidu natuuralsele iseloomule.

Värvitoon Nordic Pine

Mahagon
Värvitoonis Mahagon on nii imelist sügavust ning pigmendirohkust. Toon on piisavalt tume, et säiliks veel tunnetus puidusüüst.

Värvitoonis Mahagon

Põhjamaised toonid
Kargetes hallides toonides rohkete varjunditega värvipalett, mis varieerub heledast tumedani. Need toonid annavad kodule tasakaalustava ning rahustava meeleolu, sobides nii peenekoelisesse, minimalistlikku kui ka kaasaegsesse väliskujundusse.

Stiilne must
Kui otsid tõeliselt sügavat neutraalset tooni, siis on toon Must see, mida vajad. Värvitoon on ühtaegu nii stiilselt kaasaegne kui suursugune, olles samas loodusega harmoonias.

Stiilne must

Rahulik rohelinene
Sügav ning mahe roheline värvitoon G6.11.43 annab pinnale elegantse välimuse, mis on kooskõlas loodusest õhkava rahuga. Mõttes viib see värvitoon meid varjulisse pargisoppi või iidse metsa vaikusesse.

roheline värvitoon G6.11.43

Vahemere toonid
Pehme ja sõbralik toonivalik pastelseid ning elegantseid toone, mis varieeruvad soojadest kollastest meeliülendavate siniste toonideni. Need kutsuvad värvitoonid loovad romantilise ja maalähedase atmosfääri.

Kahvatu kreeka pähkli toon
Soe ning neutraalne värvitoon Kanarbik on väga erilise halli alatooniga, mis aitab luua rahuliku ning koduse tunde.

Kahvatu kreeka pähkli toon

Värskendav pastelne roheline
Kahvatu pistaatsiaroheline värvitoon H3.10.61 toob suure sõõmu värsket õhku. Värvitoon loob õhulise ja karge tunde ning rõhutab suurepäraselt aia loomulikku ilu.

Värskendav pastelne roheline

Boheemlaslikud toonid
Elav ning mänguline palett täis rikkalikke värvitoone, mis varieeruvad heledast tumedani. Need intensiivsed värvid stimuleerivad meie meeli ning sobivad kasutada nii aktsenttoonina kui omavahel kombineerides, andes sel moel pinnale uudse väljendusrikka ilme.

Imeline taevasinine
Elave sinine värvitoon Safiir toob aeda selge sinise taeva sõltumata ilmast. See on ideaalne valik, kui otsid aiamajale väljendusrikast tooni.

Imeline taevasinine

Päikesekollane
Värvitoon Vanilliõis on täis päikesepaistet ning isikupära. See värvitoon on positiivne, meeliülendav ja mänguline – ideaalne valik, kui soovid värvi, mis paneb sind igal päeval naeratama.

Värvitoon Vanilliõis

Meie parimad valikud

Meie parimad valikud

Traditsioonilistest puiduvärvidest mängulisemate ja väljendusrikkamate toonideni – millised värvitoonid kõnetavad sind kõige enam? Inspiratsiooni leaiad Pinotex Colour Collection brozüürist või kaupluse värvikaardist.

Soovid teada rohkem, kuidas puitaeda värvida? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad ning järgi “Saa-see-tehtud” juhist, kuidas töö teostamine samm-sammult välja näeb. Lisaks leiab vihjeid artiklist “Hakkame pihta”.

Andmete toomine, palun oodake...