img1

AIAPINGI TAASTAMINE

Aiapingi renoveerimine

Seda lihtsat juhendit järgides saate aiapingile uue elu anda.


Hästihoitud mööbel muudab aia atraktiivseks, aga välismõjud võivad mööblile halvasti mõjuda. Niiske puit võib mädanema hakata ja UV-kiirgus võib selle loomulikku värvust pleegitada. Puidule omase hiilguse taastamiseks on vaja vaid pisut hoolt ning teil on jälle puitpink, mis kestab mitu suve.

Vajalikud vahendid

Pingi puhastamiseks ja uuesti lakkimiseks on vaja järgmisi vahendeid:

Vanade liistude väljavahetamiseks on vaja järgmist.

  • Puur
  • Kruvikeeraja
  • Õige mõõdu järgi lõigatud liistud

 

1. etapp: puidu puhastamine

Hetke seisukorrast ülevaate saamiseks tuleb pinki korralikult puhastada: peske seda seebivee ja küürimisharjaga, et eemaldada vetikad ja mustus. Kui pink on kuivanud, siis saate kindlaks teha, kas selles on mädanik.

img2

2. etapp: lagupuidu väljavahetamine

Juhul kui pinki pole kaua hooldatud, ei pruugi mõningaid liiste olla võimalik taastada. Kui puit surve all koorub või mureneb, tuleb see välja vahetada. Keerake kinnitid lahti ja paigaldage liistude asemele sama mõõdu järgi uus puit.

img3

3. etapp: taastamine ja ilmestamine

Kandke kuivanud puidule heldelt puitpindade pesuvahendit Pinotex Terrace & Wood Cleaner ja vaadake, kuidas esialgne hiilgus tasapisi taastub. Hõõruge aine puitu, kasutades keskmise karedusega küürimisnuustikut (umbes nagu nõudepesunuustikut). Laske sel umbes 15 minutit toimida ja peske see siis rohke külma veega ära. Seejärel lihvige pinda väga õrnalt, et eemaldada jäägid.

4. etapp: õlitamine

Nüüd kandke puidule kaitsev puiduõli Pinotex Terrace & Wood Oil või Pinotex Solar Terrace & Wood Oil, et see veel aastaid säraks. Soovitame kasutada toonitud õlisid, sest just pigment annab puidule kaitse ka UV-kiirguse eest.

Andmete toomine, palun oodake...