Alustame: Anna oma puitaiale värske ilma juba sellel nädalavahetusel!

Alustame: Värskenda oma puitmaja välimust pärast karmi talve

“Alustame” on juhis oma projekti kiireks teostamiseks. Selles artiklis teeme juttu, kuidas halli ja väsinud ilmega puitaed muuta värskeks ja rõõmsaks.

Vahest on ka sulle tuttav järgmine pilt: ühel ilusal kevadhommikul, mil päikesevalgus tungib läbi köögiakna, heidad sa pilgu aeda, et seda imetleda ning seal ongi - hall, väsinud ilmega puitaed, mis pärast mitut karmi talvekuud vajab sinu kiiret armastust ja tähelepanu.

Kevad on imeline aastaaeg, mil rõõmuga toimetame aias, et see eesseisvateks suvekuudeks ette valmistada. Sama erilist tunnet kogeme ka siis, kui same puitpinnale anda tagasi selle algse loomuliku ilu. On tõeliselt rahuldustpakkuv tegevus võtta aega ning puitpind taaskord säravaks.

Juhul, kui satud olema üks neist, kelle jaoks puitaia värskendamine tundub esmapilgul lootusetult suure ülesandena, siis tea, et tegelikult on see väga mõnus, lihtne ning rahuldust pakkuv tööprotsess! Järgnevalt on ära toodud viis peamist asja, mida tasuks enne tööde alustamist silmas pidada.

1. Tööprotsess on iseenesest lihtne
Tihtipeale muretseme enne suuri värvimistöid, nagu näiteks enne aia värvimist, et meid ootab ees lõputu hulk erinevaid tööetappe. Hoolimata sellest, et värvitavat pinda on palju, on tegelik töö hulk ise väike. Puhasta piirdeaed tugevakiulise harjaga (mitte traatharjaga!), kus vaja, karesta pinda liivapaberiga ning seejärel kanna pinnale kaks kihti lasuurset puidukaitsevahendit. Ongi kõik!

2. Pinna ettevalmistus on lihtne
Esmalt kata kinni kõik taimed, mille peale võib töö käigus värvitoodet sattuda. Vajadusel kärbi taimede lehestikku, et sul oleks rohkem ruumi töötamiseks ning seo keppide külgede need taimed, mis tavaliselt toetuvad aiale ning mida ei ole võimalik katta ega tagasi lõigata. Ülejäänud taimed kata riidega ning oledki töö alustamiseks valmis.

Pinna ettevalmistus on lihtne

3. Töö saab tehtud ühe nädalavahetusega
Varu laupäeva hommikupoolne aeg aia puhastamiseks. Pealelõunasel ajal, kui värvitavale pinnale ei paista enam otsest päikesevalgust, värvi pind ühe kihi lasuurse puidukaitsevahendiga ning lase pinnal kuivada. Pühapäeval kanna pinnale teine kiht puidukaitsevahendit. Enne töö alustamist veendu, et ilm oleks kuiv ning mitte liiga palav – ootamatu vihm võib lõpuni kuivamata värvipinna ning kogu sinu nähtud vaeva rikkuda.

4. Vajad vaid ühte toodet
Õige toote valimine on tegelikult lihtne. Kõik, mida vajad, on kvaliteetne lasuurne puidukaitsevahend, mis paneb puidu eriliselt sädelema, tagades samaaegselt pinnale tõhusa kaitse ilmastikumõjude, nt vihma, tuule ning päikese UV-kiirguse eest. Selliseks tooteks on Pinotex Fence Lasur, mis annab puidule tagasi tema loomuliku ilu ning kaitseb pinda ilmastikumõjude vastu.

Vajad vaid ühte toodet

5. Tulemus on seda väärt
Vaadates kaunist puitaeda on selge, et sellesse panustatud aeg on end igati ära tasunud. Sageli kipume töödega alustamist edasi lükkama, sest me ei suuda täielikult ette kujutada lõpptulemust. Aitab see, kui vaata poes või kodulehel olevaid toote värvinäidiseid ning unistad, milline võiks välja näha sinu ülevärvitud aed. Nüüd, mil töö on tehtud, jääb üle vaid oodata suve, mis on sel aastal kindlasti täis põnevaid grilliõhtuid ning aiapidusid.

Tulemus on seda väärt

Nimekiri tegevustest puitfassaadi värvimisel

Nimekiri tegevustest puitfassaadi värskendamisel

Soovid teada rohkem, kuidas puitaeda värvida? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad, ammuta inspiratsiooni värvitoonide kohta juhendist “Leia oma värvitoon” ning vaata “Saa-see-tehtud” juhist, kuidas töö teostamine samm-sammult välja näeb.

Andmete toomine, palun oodake...