Hakkame pihta: kaitse ja naudi oma aiaterrassi sel suvel

Hakkame pihta: kaitse ja naudi oma aiaterrassi sel suvel

“Hakkame pihta” on juhis oma projekti kiireks teostamiseks. Selles artiklis teeme juttu, kuidas halli ja kulunud terrassi kerge vaevaga värskeks ja pilkupüüdvaks muuta.

Päikeseline kevad leiab meid reeglina aiast, tegemas ettevalmistusi saabuvaks suvehooajaks. Sageli märkame just kevadel, mil kõik värske ümberringi tärkab, kuivõrd hall ja kulunud meie terrass välja näeb. Puidu ilu ja loomulik iseloom on pärast kuudepikkust vihma ja lund jäädavalt kadunud. Kevad on parim aeg taastamaks puitterrassi algset ilu ja kaitsmaks seda ilmamõjude vastu. Kui terrassi värskendamine tundub sulle liiga mahuka ettevõtmisena, siis nii see tegelikult pole. Pigem on see lihtne ja rahuldust pakkuv tööprotsess, mis ei võta ka üleliia palju aega. Järgnevalt on ära toodud viis tähtsamat märksõna, mida tasuks enne tööde alustamist silmas pidada.

Lihtne tööprotsess
Kõik, mida pead tegema, on terrassi hoolikas puhastamine tugevakiulise harjaga (mitte traatharjaga!) ning vajadusel pesuvahendiga Pinotex Terrace & Wood Cleaner. Kui kasutad puhastusvahendit, loputa pind 15-20 minuti pärast hoolikalt puhta veega ning lase pinnal korralikult kuivada. Kanna õli pinnale kuni puidu küllastumiseni. Kasulik nõuanne – eelnevalt töötlemata puitu tuleks enne õlitamist immutada biotsiidse puidukaitsevahendiga, nt tootega Pinotex Base BPR, et takistada puidu mädanemist ja kõdunemist.

Pinna ettevalmistus ei nõua palju vaeva
See, kui hästi õli puitu imendub ning seeläbi ka puitu kaitseb, sõltub paljuski sellest, kui hoolikalt on pinda eelnevalt puhastatud. Hea mõte on enne töö algust terrassi ümbritsev taimkate ära niita, et töö tegemiseks oleks piisavalt ruumi. Kasuta ehituspaberit või -pappi, et katta kinni muru ning lähedal olevad taimed.

Pinna ettevalmistus ei nõua palju vaeva

Töö saad tehtud ühe nädalavahetusega
Töö tegemiseks kuluv aeg sõltub terrassi pindalast, ent mõistlik on töö tegemiseks varuda vaba nädalavahetus. Veeda laupäeva hommik terrassi puhastades ning lase enne esimese õlikihti pinnal täielikult ära kuivada. Õlitatud pind võiks kuivada üle öö ning pühapäeva ennelõunal kanna pinnale teine ​​kiht õli kuni puidu küllastumiseni. Nii lihtne see ongi!

Töö saad tehtud ühe nädalavahetusega

Vajad vaid ühte toodet
Just nimelt – vajad vaid ühte toode nii terrassi kui puidust aiamööbli jaoks. Veepõhine puiduõli Pinotex Solar Terrace & Wood Oil kaitseb välistingimustes olevaid puitpindasid karmide ilmastikutingimuste eest, tuues samas esile puidu loomuliku ilu ja iseloomu. Tootele lisatud vaha suurendab õlitatud pinna vee ja mustuse hülgavust. Tänu õlis sisalduvatele, päikese UV-kiirguse mõju pärssivale UV-filtrile pikeneb periood hooldusõlituste vahel ning nii ei pea sa igal hooajal terrassi õlitamise pärast muretsema.

Vajad vaid ühte toodet

Tulemus on seda väärt
Vaid ühe nädalavahetusega suudad sa puitterrassi täielikult uueks muuta ning taastada selle algse iseloomu ning ilu. Puitpind tundub nüüdsest käe all sile ja pehme. Lisaks ei pea sa nüüd, mil puit on kaitstud, mõnda aega muretsema selle uuesti katmise pärast. Seda aega on hea grillimise peale kulutada.

Tulemus on seda väärt

Nimekiri tegevustest terrassi värskendamisel

Nimekiri tegevustest terrassi värskendamisel

Vajad sa rohkem teadmisi terrassi ja õuemööbli õlitamise kohta? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad, vaata juhendist “Leia oma värvitoon”, kuidas tagada puidule selle loomulik ilu, soovitusi terrassi ja õuemööbli värskendamise kohta vaata videost, mille leiad “Saa-see-tehtud” samm-sammult juhisest.

Andmete toomine, palun oodake...