Kaitse maja puitfassaadi

Leia oma värvitoon: Kaitse maja puitfassaadi ning anna laudisele värske ilme kauni värvitooniga.

Juhendist “Leia oma värvitoon” leiad inspiratsiooni ja nõuandeid välistööde puitpindade värvitooni valikuks. Aitame sul leida viisi, kuidas oma maja puitfassaadi kaitsta ning sellele uus ilme anda. Selleks, et lihtsustada toonivaliku tegemist, oleme kokku pannud valiku populaarseid toone koos soovitustega.

Piisab vaid pilgust puitmajale, et hoomata selle loomulikku ilu. Just sellepärast me hoolimegi puidust ja soovime tagada selle säilimise pikkadeks aastateks. Selle juures on ühtmoodi tähtsad nii puidu õige kaitsmine kui ka sobiva värvitooni valimine.

Üheks võimaluseks tooni valikul on lähtuda maja arhitektuursest stiilist, kuid võid võtta valiku aluseks ka meeleolu, mida soovid, et su kodu endas kannaks. Kas eelistad klassikalisi puidutoone, mis toovad esile puidu naturaalse ilu? Või soovid oma kodu muuta väljendusrikkaks mänguliste ja erksate toonidega? Järgnevalt leiad valiku AkzoNobel Esteetikakeskuse värviekspertide poolt kokku pandud populaarsematest toonidest, mis peaks lihtsustamaks sobiva tooni leidmist. Lase ennast inspireerida spetsialistide poolt koostatud toonivalikul…

Naturaalsed toonid
See värvipalett koosneb naturaalsetest puidutoonidest, ulatudes heledast männist tumeda mahagoni ja palisandrini. Naturaalsed puidutoonid loovad sooja ja õdusa tunde ning neid sobib kasutada nii klassikalise, romantilise kui kaasaegse välisilme loomisel.

Nordic Dark Brown
Värvitoon Nordic Dark Brown laseb puidul eriliselt särada, jäädes samas truuks puidu naturaalsele välimusele.

Värvitoon Nordic Dark Brown

Teak
Värvitooni Teak sügavus aitab esile tuua puidu struktuuri ning tunnetada materjali kordumatut ilmet.

Värvitooni Teak

Põhjamaised toonid
Kargetes hallides toonides rohkete varjunditega värvipalett, mis varieerub heledast tumedani. Need toonid annavad kodule tasakaalustava ning rahustava meeleolu, sobides nii peenekoelisesse, minimalistlikku kui ka kaasaegsesse väliskujundusse.

Karge must
Kui otsid pehmet ja neutraalset seinavärvi, on toon Must sinu valikuks. Seda tooni võib kasutada kombineerituna halli ja valgega, andmaks aktsenti pinnale.

neutraalset seinavärvi

Kahvatu Nordic Mountain
Keskmise tumedusega soe värvitoon Nordic Mountain annab pinnale puhta ja kaasaegse ilme. 

värvitoon Nordic Mountain

Vahemere toonid
Pehme ja sõbralik toonivalik pastelseid ning elegantseid toone, mis varieeruvad soojadest kollastest meeliülendavate siniste toonideni. Need kutsuvad värvitoonid loovad romantilise ja maalähedase atmosfääri.

Pastelne ja pehme puudritoon
Värvitoon F1.17.61 loob kerge ja õhulise tunde, sobides suurepäraselt neile, kes eelistavad välistööl kasutada õrnu neutraaltoone.

Värvitoon F1.17.61

Pehme ja värske sinine
Värvitoon Merelaine on kui sõõm värsket õhku, mis loob kerge ja karge tunde ning sobib nii kaasaegse kui traditsioonilise kodu stiiliga.

Värvitoon Merelaine

Boheemlaslikud toonid
Elav ning mänguline palett täis rikkalikke värvitoone, mis varieeruvad heledast tumedani. Need intensiivsed värvid stimuleerivad meie meeli ning sobivad kasutada nii aktsenttoonina kui omavahel kombineerides, andes sel moel pinnale uudse väljendusrikka ilme.

Väljendusrikkad aktsenttoonid
Lase oma kodu isikupäral välja paista, rõhutades üksikuid seinaosasid intensiivsemate värvitoonidega nagu K2.16.16 ja kollane F5.40.79. Need toonid näevad koos kasutades imelised välja.

värvitoonidega nagu K2.16.16 ja kollane F5.40.79

Sügav punane
Ärgita oma meeli sügava punase värvitooniga Nordic Antique. Sellise kuninglikuma värvi kasutamine lisab kodule luksusliku, luues samas rahuliku tunde.

värvitooniga Nordic Antique

Valitud toonid

Valitud toonid

Traditsioonilistest puiduvärvidest mängulisemate ja väljendusrikkamate toonideni – millised värvitoonid kõnetavad sind kõige enam? Inspiratsiooni leaiad Pinotex Colour Collection brozüürist või kaupluse värvikaardist.

Soovid rohkem teada, kuidas puitfassaadi värvida? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad. Lisaks leiab vihjeid artiklist “Hakkame pihta”.

Andmete toomine, palun oodake...