TARA VÄRVIMISE PÕHIPUNKTID

Tara värvimise põhipunktid

Kas olete aeda värvimas? Hea viimistluse saavutamiseks lugege meie lihtsat kontroll-loendit.

Pole
Aiatara tuleb õigesti hooldada ja kaitsta, et see aastaringselt hea välja näeks ja vastu peaks. Oleme koostanud aiatara värvimise juhendi, millest on abi õigete ettevalmistuste tegemisel, õigete tööriistade ning töövõtete valimisel nii puiduvärvi kui ka lasuurse puidukaitsevahendi kasutamisel.

Mida on vaja?

  • Mõõduka teralisusega lihvpaber (60–80)
 
  • Lai 100 mm värvipintsel ja väiksem 25–50mm värvipintsel (kasutage vastavalt lahusti- või veepõhiste toodete jaoks ette nähtud pintsleid)
 
  • Taimesidemed või -tokid
 
  • Plastkile
 
  • Lakibensiin (õlipõhiste toodete korral)

Mida teha?

Ettevalmistus ja puhastus

Kontroll 1: kas taral on taimi?
Selleks et teil oleks mugavalt töötamiseks piisavalt ruumi, saate taimed pügada, siduda taimesidemetega või siduda need tokkide külge. Juhul kui taimed on ikka tarale lähedal, katke need plastkilega. Vetikad, samblikud, sammal ja seened eemaldage fungitsiidi abil.

Kontroll 2: kas taras on naelu?
Pintslid jäävad tarast väljaulatuvate vanade naelte ja kruvide taha kinni. Siluge need või võimaluse korral eemaldage need.

Kontroll 3: kas on vaja töödelda või lihvida?
Katmata või töötlemata puidust tara tuleb mädanemise takistamiseks ning pika ja tõhusa eluea kindlustamiseks puidukaitsevahendiga eeltöödelda. Juhul kui tara on varem peitsitud, värvitud või lakitud, tuleb puidult enne uue kihi lisamist sellele varem kantud kihid eemaldada. Varasemate kihtide hea nakke ning puhta ja heleda värvi korral võib need üle värvida. Eriti karedaid kohti tuleb igal juhul lihvida, et valitud toode hästi nakkuks.

Kaitsmine ja ilmestamine

Kontroll 1: milline on ilm?
kui pole just väga kuum ja püsib tõenäoliselt kuivana ja temperatuur üle 5°C saate tööga algust teha. Otsese ja tugeva päikesevalguse käes ei imendu pinnaviimistluskiht tarasse kuigi hästi.

Kontroll 2: kas olete toodet katsetanud?
Veendumaks, et nake on piisav, katsetage toodet tara varjatumas nurgas. Juhul kui kasutate mitut purki värvi, segage purgid mõnes suuremas anumas kokku, et viimistluskiht oleks ühtlase värvusega.

Kontroll 3: kas värvite pärisüüd?
Puiduvärvi kasutamisel lisage enne üks kiht puidukrunti ja laske sel kuivada. Rõhtsaid aiapaneele värvige horisontaalsete tõmmetega ja püstiseid paneele vertikaalsete tõmmetega ning järgige seejuures võimalikult hea viimistluse saamiseks puidu tekstuuri. Paneele värvige ülevalt alla, et saaksite tilgad enne kuivamist üle värvida.

Kontroll 4: kas nurgad on värvitud?
Paneelide ja postide vahelised nurgad, kuhu suur pintsel ei ulatunud, käige üle väikese pintsliga. Töö lõppedes, puhastage pintslid. Kui aed on kuiv, eemaldage kile, taimesidemed ja -tokid.

Kas saite inspiratsiooni?
Projektiplaanuri 
[LINK to page] abil leiate tööks kõige paremini sobivad tooted. 

Andmete toomine, palun oodake...