KUIDAS ÕLITADA TERRASSI

Hoolikalt viimistletud terrass on kaunis visiitkaart iga hoone ümber. Paraku nõuab ilmastiku meelevallas olev pind pidevat tähelepanu ja hoolitsust. Kõik see algab juba õigest planeerimisest - terrassi all peab olema piisavalt tuulutusruumi. Rihveldatud terrassilaudu kasutades on soovitav need paigaldada moel, et rihveldatud pool asetseks all ning sile pool üleval. Vastupidi tehes koguneb laua soontesse õli, mis justkui liimina seob liiva ja mustust, luues nii soodsa pinnase vetikate ja hallituse tekkeks. Veendu, et kasutatav puitmaterjal oleks kuiv.

 

 

Eelnevalt viimistlemata terrassilauad ja -kandekonstruktsioon tuleb esmalt immutada värvitu immutuskrundiga Pinotex Base või Pinotex Wood Primer. Eriti hoolikalt immuta puidu ristlõikepindasid, tehes seda küllastumiseni. Sügavimmutatud puitmaterjali kasutades vajavad immutamist üksnes saetud laua ristlõikepinnad.

TERRASSIPESU

Varem õlitatud terrassi värskendama asudes pese pind esmalt hoolikalt puhtaks. Tugevasti määrdunud pinna pesemiseks kasuta sobivat puhastusvahendit. Sambla, vetika jm orgaanika eemaldamiseks sobib toode Sadolin Bio-Cleaner. Aja jooksul laiguliseks muutunud, tugevasti kulunud ja määrdunud puitpind puhasta tootega Pinotex Terrace & Wood Cleaner. Kanna puhastusvahend niiskele pinnale pintsli või aiapritsiga, töödeldes pinda paari ruutmeetri kaupa. Lase vahendil seista kümmekond minutit, seejärel harja pind kapronharjaga piki puidusüüd ning uha rohke koguse veega puhtaks. Survepesurit kasutades on oht, et osa mustusest surutakse uuesti puitu tagasi. Terrassipesu võta ette pilvise ja tuulevaikse ilmaga, muidu kipub pinnale kantud pesuvahend liiga kiiresti kuivama ning selle hilisem pinnalt maha pesemine on keerukas.  

ÕLITAMINE

Enne õlitamist veendu, et puit oleks kuiv. Terrass õlita tootega Pinotex Solar Terrace & Wood Oil või Pinotex Terrace & Wood Oil. Kanna õli pinnale pintsliga piki puidukiudu ühes või mitmes kihis kuni puidu küllastumiseni. Muuda oma töö lihtsustamaks, kasutades teleskoopvarre otsa kinnitatud pintslit või spetsiaalset selleks tööks mõeldud õlitamise patja. Kata terrass õliga laud-laua haaval ning ära unusta ristlõikeotsi. Lase kihtide vahel pinnal nõuetekohaselt kuivada. Puitu mitteimenduv õli eemalda pinnalt puuvillase lapiga u 15–20 minutit pärast pealekandmist – nii väldid laigulise terrassipinna teket. Kasutatud õlised lapid korja kokku ja pane veeämbrisse, vältimaks lappide isesüttimist. Vali õlitamiseks kuiv, pilvealune ilm, õhutemperatuuriga +16–22 °C. Väldi töötamist otsese päikese käes või tuulise ilmaga, aga ka siis, kui õlitamisele järgneva 4–6 tunni jooksul on oodata sademeid või kastet.

VAJADUS HOOLDUSÕLITAMISEKS

Puit on niiskust hülgav ja kaitstud siis, kui see on täielikult õliga küllastunud. Küllastumist saab kontrollida, tilgutades pinnale veidi vett. Ümar veemull on märk, et puit on õliga küllastunud. Kui aga vesi märgab puitu ja läheb laiali, siis vajab puit täiendavat õlitamist. Kui terrassi liiga harva hooldada, kaotab puit oma sära, ilmnevad toonimuutused ning hallitus ja vetikad võtavad võimust. Lihtsam on teha regulaarseid hooldusõlitusi, kui et pikalt hooletusse jäetud terrassi uuesti särama saada.

Fetching the data, plz wait..