Teeme ära: Kuidas aiaterrassi töödelda ja kaitsta

Teeme ära: Kuidas aiaterrassi töödelda ja kaitsta

Artiklist “Teeme ära” leiad lihtsaid ja kergesti järgitavaid juhiseid, kuidas oma ideid kiiresti ellu viia. Värskenda ja kaitse oma puidust aiaterassi, et see kestaks kaunina kaua. Alljärgnevalt leiad juhise, kuidas seda teha.

Kaunis puitterrass on parim paik aias istumiseks ja lõõgastumiseks, seega tasub võtta aega, et terrassi korralikult kaitsta. Väikese pingutusega saad terrassile anda uue hingamise ning kaitsta seda ilmastikumõjude eest.

Terrassi õlitamine on lihtne viis puitpinna värskendamiseks, samas kaitseb see ka puitu. Puiduõli Pinotex Solar Terrace & Wood Oil moodustab pinnale läbikumava ja vastupidava katte. Tootes sisalduv vaha suurendab õlitatud pinna vee ja mustuse hülgavust.

Terrassi õlitamine on kiire ja kerge, mistõttu võid olla kindel, et vaid mõne lihtsa sammuga saad kulunud ja hall terrassi värskendada ning suviseks lõõgastumiseks valmis seada. Vaata videost või loe all olevat samm-sammult juhisest, kuidas seda teha...

Tööks vajad:

  • Pesuvahend Pinotex Terrace & Wood Cleaner
  • Aiavoolik
  • Suur ämber
  • Värvipurgi avaja
  • Värvisegamispulk
  • Lai pintsel või terrassi õlitamise padi
  • Hari
  • Kindad
  • Tolmumask
  • Purk sobivas toonis terrassiõli Pinotex Solar Terrace & Wood Oil
Tööks vajad

Samm 1: Pühi mustus ja praht ära
Esmalt eemalda terrassilt harjaga seal olev mustus ning tolm. Harjaga hõõrumine aitab esile tuua puidu süü ja loomulikku tooni. Selle töö juures kasuta tolmumaski. 

Pühi mustus ja praht ära

Samm 2: Pese terrass puhtaks
Järgnevalt eemalda pinnalt mustus, hallitus ja sammal pesuvahendiga Pinotex Terrace & Wood Cleaner. Kanna pesuvahend pinnale ja lase mõjuda ca 10 minutit, seejärel hõõru pinda tugevasti harjaga ning loputa, aiavoolikut kasutades, pind hoolikalt puhta veega. Lase terrassil täielikult ära kuivada. On väga tähtis, et pind oleks korralikult puhas, mis tagab õlile ühtlase imendumise aluspinda. 

Pese terrass puhtaks

Samm 3: Pane kõik õlitamiseks valmis
Terrassi õlitamiseks kasuta toodet Pinotex Solar Terrace & Wood Oil, kuna see pakub tõhusat kaitset vihma, lume ning muude ilmastikuolude vastut. Tänu õlis sisalduvatele, hallituse levikut takistavatele toimeainetele ning päikese UV-kiirguse mõju pärssivale UV-filtrile pikeneb periood hooldusõlituste vahel. Ava purk ja sega õli hoolikalt läbi. Aeg-ajalt sega õli ka töö käigus, sest nii tagad ühtlase tooni kogu purgi ulatuses. Isegi siis, kui jõuad purgi lõppu.

Pane kõik õlitamiseks valmis

Samm 4: Kanna pinnale esimene kiht õli
Nüüd oled valmis kandma pinnale esimest kihti õli. Kasta õlinõusse üksnes pintsli harjaste ülemine ots, mitte kõik harjased, et saaksid pinnale kanda võrdse kihi. Ühtlase viimistluse saamiseks kanna õli pinnale pikki puidusüüd, pöörates tähelepanu kõikidele nurkadele ja vahedele. Lase esõlil 15-20 minutit puitu imenduda, seejärel eemalda pinnale jäänud liigne õli. Õlitatud pind peab kuivama vähemalt 12 tundi (normaaltingimustel +23ºC, 50% RH), paremal juhul üle öö, enne järgmist pinnakihti. Soovitus: immuta varem töötlemata puitpind enne õlitamist biotsiidse puidukaitsevahendiga, nt immutusega Pinotex Base BPR, mis kaitseb puitu mädaniku ja puidusine vastu.

Kanna pinnale esimene kiht õli

Kanna pinnale teine kiht õli
Kui esimene kiht on täielikult kuivanud, kanna pinnale teine kiht õli. Ühe paksu kihi asemel on parem kanda pinnale kaks õhukest kihti. Paksult pinnale kantud õli võib kuivamise järel jätta ebaühtlase pinna. Oota, kuni kuni puit on korralikult kuivanud (võti on kannatlikkus!), seejärel istu ja naudi oma kaunist terrassi!

Kanna pinnale teine kiht õli

Lõpptulemus
Sinu terrass näeb kaunis välja ning on kaitstud ilmastikumõjude eest. Naudi suve oma kauni ilmega puitterrassil ... oled selle ära teeninud!

Lõpptulemus

Soovid teada rohkem, kuidas puitterrassi õlitada? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad ning ammuta inspiratsiooni värvitoonide kohta juhendist “Leia oma värvitoon”. Lisaks leiab vihjeid terrassi õlitamise kohta artiklist “Hakkame pihta”.

Soovid teada rohkem
Andmete toomine, palun oodake...