Hakkame pihta: Lihtsad moodused, kuidas õu suvisel ajal põnevaks paigaks muuta.

Hakkame pihta: Lihtsad moodused, kuidas õu suvisel ajal põnevaks paigaks muuta.

“Hakkame pihta” on juhis oma projekti kiireks teostamiseks. Selles artiklis teeme juttu, kuidas saab kerge vaevaga anda aia puitpindadele suviseks perioodiks uus elu.

Iga saabuv kevad täidab meid igatsusega veeta võimalikult palju aega oma aias. Mitmeidki muidu tubaseid tegevusi saad kerge vaevaga viia üle aeda – söögivalmistamise, ühised õhtusöögid, meelelahutuse ning lõõgastumise. Isegi kodukontori saad ilusa ilmaga õue kolida!

Toit, sõbrad, värske õhk – järgnevalt tulebki juttu sellest, kuidas oma aed suviseks perioodiks mõnusaks ajaviitekohaks muuta. Pakume sulle välja neli põnevat võimalust…

Kokkamine õues
Mõnus on koos pere ja sõpradega koguneda aias oleva köögi ümber. Vali väliköögi seinte ning leti värvimiseks tumehall toon Haab, mis loob aias aastaringselt mõnusa ja hubase tunde. Et grillihooaega saaks pikendada sügise lõpuni, on tähtis, et õues olevad puitpinnad oleksid ilmastikumõjude vastu hästi kaitstud. Selleks pead pinnad harja ning vee ja puhastusvahendiga puhtaks pesema, kus vaja, lihvi pind liivapaberiga ühtlaseks ning värvi kahe kihi lasuurse puidukaitsevahendiga.

Kokkamine õues

Uuenda oma aiamööblit
Tamm-värvitoonis diivanilaud ning toolid lisavad aia värviskeemile puidu naturaalset ilu. Kui soovid, et piuidust aiamööbel kestaks kaua, siis on tähtis selle korrektne kaitsmine. Aiamööbli värskendamiseks piisab, kui puhastad määrdunud pinnad niiske lapi ja vajadusel pesuvahendiga, lihvid seejärel kõik karedad kohad liivapaberiga ühtlaseks ning katad pinna kahes kihis valitud tooni puiduõliga. Õlitamise käigus pinnale jäänud üleliigne õli tuleb lapiga ära pühkida.

Uuenda oma aiamööblit

Vali aias mõnus koht perega einestamiseks
Pikemate ühiste söömiste tarbeks vajad söögilauda, ​​mis näeb hea välja ning on aastaringselt kaitstud. Värvi laud kaunist kiltkivi meenutava tooniga Kivihall, pingi ja taburetid aga naturaalses Tamm-värvitoonis. Aias oleva söögilaua kaitsmiseks ja värskendamiseks puhasta puit harja ja vee ning puhastusvahendiga. Seejärel lihvi pind liivapaberiga ühtlaseks ning kanna pinnale kaks kihtis valitud tooni puiduõli. Õlitamise käigus pinnale jäänud üleliigne õli tuleb lapiga ära pühkida.

Kasuta ka oma plankaeda meelelahutuse tarbeks
Sinu puidust plankaed võib osutuda asendamatuks pinnaks suvise meelelahutuse tarbeks. Lihtsa vaevaga saab avada aias omatehtud välikino – vajad vaid projektorit ja aia külge kinnitatud valget lina. Et plankaed James Bondi filmiõhtuks valmis seada, pühi sellelt tugeva harjaga (mitte traatharjaga!) mustus ja praht, tõmba välja plangus väljaturritavad vanad naelad ning kruvid. Puhasta puit sobiva puhastusvahendiga ning lihvi liivapaberiga karedad kohad ja aja jooksul plankaiast välja löönud killukohad. Lõpuks värvi plankaed kahes kihis valitud tooni puiduvärviga. Võid värvida aia näiteks helehalli tooni ON.00.45, mis näeb imeliselt kaunis välja aialampide valgusvihus.

Sinu kontroll-nimekiri

Vajad sa rohkem teadmisi aias olevate puitpindade värskendamiseks? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad, et taastada puitpindade loomulik ilu ning järgi “Saa-see-tehtud” samm-sammult juhiseid aiamööbli värskendamiseks. Lisaks leiad inspiratsiooni aia värvitooni valikuks juhendist “Leia oma värvitoon”.

Andmete toomine, palun oodake...