Teeme ära: Kuidas puidust aiamööblit õlitada

Teeme ära: Kuidas puidust aiamööblit õlitada

Artiklist “Teeme ära” leiad lihtsaid ja kergesti järgitavaid juhiseid, kuidas oma ideid kiiresti ellu viia. Värskenda oma puidust aiamööblit, et see oleks alati justkui uus. Alljärgnevalt leiad juhise, kuidas õlitada ja värskendada puidust aiamööblit.

Puit aitab rõhutab seda looduslikku ilu, mis meie aedades on. Kuid nii nagu kõik muu looduses, on ka aiamööbli puit elav ning vajab meie armastust ja tähelepanu, et kauem ilus välja näha.

Õlitamine on lihtne viis oma aiamööbli värskendamiseks, samas kaitseb see puitu ilmastikumõjude eest. Naturaalne õli tungib sügavale puitu, tugevdab seda ning toob välja puidu iseloomu, pakkudes samal ajal kaitset puidule.

Puitpinna õlitamine on kiire ja kerge, seega saad vaid mõne lihtsa sammuga värskendada oma aiamööblit, mis pakub suvisel perioodil rõõmu ja silmailu sinu pereliikmetele ja sõpradele. Vaata videost või loe all olevat samm-sammult juhisest, kuidas puitpindasid õlitada...

Tööks vajad:

  • Pesuvahend, nt Pinotex Terrace & Wood Cleaner
  • Puhastushari
  • Suur ämber
  • Lapp tolmu eemaldamiseks
  • Pintsel
  • Värvisegamispulk
  • Värvipurgi avaja
  • Pehme lapp liigse õli eemaldamiseks
  • Kindad
  • Purk sobivas toonis puiduõli Pinotex Terrace & Wood Oil
Tööks vajad:

Samm 1: Puhasta pind
On väga tähtis, et put oleks korralikult puhas, tagades õli ühtlase imendumise aluspinda. Eemalda pinnalt mustus ja halitus pesuvahendi ja harjaga. Loputa pind ning lase kuivada. Kui alustad õlitamist enne puidu lõplikku kuivamist, ei imendu õli pinda ühtlaselt ning puit jääb ilma vajaliku kaitseta.

Puhasta pind

Samm 2: Pane kõik valmis õlitamiseks
Puitmööbli õlitamiseks soovitame toodet Pinotex Terrace & Wood Oil, kuna see imendub sügavale puitu, toob esile puitpinna iseloomu, tagades samas pinnale tõhusa kaitse ilmastiku vastu. Ava purk ja sega õli hoolikalt läbi. Sega õli aeg-ajalt ka töö käigus, sest nii tagad ühtlase tooni kogu purgi ulatuses. Isegi siis, kui jõuad purgi lõppu.

Pane kõik valmis õlitamiseks

Samm 3: Kanna pinnale esimene kiht õli
Kanna pintsliga pinnale esimene kiht õli. Kasta õlinõusse üksnes pintsli harjaste ülemine ots, mitte kõik harjased, et saaksid pinnale kanda võrdse kihi. Ühtlase viimistluse saamiseks kanna õli pinnale pikki puidusüüd, pöörates tähelepanu kõikidele nurkadele. Lase õlil 10-15 minutit puitu imenduda, seejärel eemalda pehme riidega pinnale jäänud liigne õli. Enne järgmist kihti lase õlitatud pinnal kuivada vähemalt 12 tundi (normaaltingimustel +23ºC, 50% RH), paremal juhul üle öö. NB! Õliga määrdunud lappidel on isesüttimise oht – panen need pärast kasutamist veega täidetud nõusse.

Kanna pinnale esimene kiht õli

Samm 4: Kanna pinnale teine kiht õli
Kui oled kontrollinud, et esimene kiht on täielikult kuivanud, kanna peale teine kiht ja eemalda taas pinnale jäänud üleliigne õli enne kuivamist lapiga. Ühe paksu kihi asemel on parem kanda pinnale kaks õhukest kihti. Paksult pinnale kantud õli võib kuivamise järel jätta ebaühtlase pinna. Nüüd on hea hetk nautida oma kätetööd!

Kanna pinnale teine kiht õli

Lõpptulemus
Sinu aiamööbel näeb nüüd välja värske ja kaunis. See on kaitstud ka ilmastiku eest, nii et saad seda ilu kauem nautida. Nüüd ei jää muud üle, kui istuda, endale tassike valada ja nautida oma aia ilu.

Lõpptulemus

Soovid teada rohkem, kuidas õlitada aiamööblit? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad; lisaks leiab vihjeid puitmööbli õlitamiseks artiklist “Hakkame pihta”.

Soovid teada rohkem
Andmete toomine, palun oodake...