Puitlaudise hooldamine

Puitlaudise hooldamine

                                                                                                                                                                            Lae alla pdf-ina

Kas sammaldunud laudis või mädanemisoht tekitab muret? Meie veaotsingu abil saate laudise parimas seisukorras hoida.


Kvaliteetse laudisega aed on suvel justkui lisatoa eest. Laudise parima seisukorra tagamise eest tuleb hoolt kanda. Siit leiate lihtsad lahendused levinumatele küsimustele...

Kuidas kaitsta laudist mädaniku eest?


Niiske puit hakkab mädanema. Uuele ja töötlemata laudisele tuleks kanda puidukaitsevahend[LINK: local product]. Puidu loomuliku ilu esiletõstmiseks ja kaitsmiseks tuleks laudist edaspidi regulaarselt peitsida või õlitada. Kulumise käigus puidu looduslik õli kaob. Regulaarne õlitamine toidab puitu ja tugevdab selle loomulikku värvust.

Kuidas kaitsta laudist kulumise eest?


Laudis, mida ei hooldata, muutub päikesevalguse tõttu pleekudes helehalliks. Selle takistamiseks saate laudisele paigaldamisel kanda kaitseõli ja peitsi[LINK: local product]. Juhul kui see tegemata jäi, saate ka tagantjärele tegutseda. Kasutage puidu pleekunud väliskihi eemaldamiseks ja puitpinna algvärvuse nähtavaletoomiseks terrassipuhastusvahendit . [LINK: local product]


Kuidas teha laudis mittelibisevaks?


Libedus on üks põhiprobleeme, mis tekib eelkõige niisketes tingimustes, kui laudist ei hooldata. Sambla, hallituse ja seente ärahoidmiseks tuleks laudist regulaarselt veejoaga pesta. Niiske puidu loomuliku libeduse vähendamiseks kandke peale libisemisvastane õli, lakk või värv[LINK: local product]. Neis on väiksed libisemisvastased piisad, mis moodustavad laudisele kihi. Paljudes libisemisvastastes toodetes[LINK: local product] on ka hallituse levikut takistav seenevastane aine.

Kuidas peatada laudisel samblakasv?


Kasvu hoiab ära regulaarne hooldamine. Laudise puhastamine värskendab seda ja hoiab sambla eemal. Laudist tuleks regulaarselt jäiga harjaga puhastada ning küürida või veejoaga pesta. Paljudes õlides, peitsides ja värvides[LINK: local product] on vetikamürk, mis takistab sambla, vetikate ja seente kasvu.

Soovite lisateavet?
Projektiplaani[LINK] abil leiate tööks sobivaima toote.

Andmete toomine, palun oodake...