img1

PUIDUHOOLDUS: TIIKPUIT

Tiikpuidu ettevalmistamine, viimistlemine ja hooldamine

Kogu vajalik teave tiikpuidu hooldamise kohta.

 

Tiikpuu on troopiline lehtpuu, mis kasvab Myanmari (Birma) ja seda ümbritsevate piirkondade tiikpuumetsades. Seepärast nimetatakse seda vahel ka Birma tiikpuuks. Väga suure loodusliku õlisisalduse tõttu on see eriti veekindel. Tänu sellele – ja ka puidu tugevusele ning vastupidavusele – on tiikpuit laevaehitajate ja aiamööblidisainerite ammune lemmik.

img2

Tiikpuidu ettevalmistamine

Tiikpuidu loodusliku värvuse kaitsmiseks puhastage puitu alguses leebetoimelise pesuainelahusega Pinotex Terrace & Wood Cleaner. Loodusliku õlisisalduse tõttu on puidul peen süü, mistõttu tuleks mustus sellelt enne kuivada laskmist kergelt harjaga eemaldada. Lihvige puitu pärisüüd sujuvate ja ühtlaste lüketega, kasutades klotsi ning väga peeneteralist lihvpaberit. Ristisüüd lihvides puit armistub. Lihvimise järel eemaldage enne puidule toodete kandmist pehme harja abil praht.

Eksperdi nõuanne

Tiikpuidu viimistlemiseks kasutage ainult keskmise teralisusega ja peeneteralist lihvpaberit, et ei tekiks hõõrdumisjälgi. Üldjuhul tähistavad näitajad 60–80 jämedateralisust, 100–150 keskmist teralisust ja 180–320 peeneteralisust.

img3

Tiikpuidu viimistlemine

Tiikpuidu lihvimisel hakkab looduslik õli immitsema. Kuna tiikpuu on lehtpuit, ei tohiks seda liigselt lihvida. Õli on puidu looduslik kaitse, ent seda tuleb täiendada, et tiikpuit välitingimustele vastu peaks. Tiikpuitu soovitame õlitada Pinotex Terrace & Wood Oil või Pinotex Solar Terrace & Wood Oil toodetega  . Lisakaitseks saate puidule kanda läbipaistva laki või puidupeitsi.

Tiikpuidu hooldamine

Päikesevalguse käes olles pleekub muidu veekindel tiikpuit looduslike õlide kadumise tõttu hõbehalliks. Paljudele selline kulumine meeldib, ent kui soovite taastada tiikpuidust mööbli sooja loomuliku tooni, töödelge puitu õliga Meie tootevalikust Pinotex Terrace & Wood Oil ja  Pinotex Solar Terrace & Wood Oil

Andmete toomine, palun oodake...