SISERUUMIDES KASUTATAVA PUIDU VIIMISTLEMINE SUUREPÄRASE LOOMULIKU ILME SAAVUTAMISEKS

Siseruumides kasutatava puidu parimal viisil viimistlemine

Viimistlemise teel saate tiikpuidule, männile, mahagonile ja tammele anda täiesti loomuliku välimuse. 

Pole 

Siseruumides kasutatava puidu puhas ja loomulik viimistlus toob hästi välja puidule omase ilu ning võib seda aastaid kaitsta. Selle saamine eeldab aga pisut läbimõtlemist ja hoolt. Meelest tuleks pidada kaht asja: valitud puidu ja lihvpaberi omadusi. Lihvpabereid järjestatakse vastavalt teralisusele (teralisust tähistavad paberi abrasiivosakesed). Reeglina on 60–80 teralised lihvpaberid jämedateralised,100–150 teralised keskmise teralisusega ja 180–320 teralised lihvpaberid peeneteralised. Siseruumides kasutatavat puitu töödelge ainult keskmise teralisusega ja peeneteralise lihvpaberiga, et ei tekiks hõõrdumisjälgi. Lugege edasi, et saada nõu viie levinuma siseruumides kasutatava puiduliigi viimistlemise kohta.

Tiikpuit (lehtpuit)

See troopiline lehtpuidul on väga suur looduslik õlisisaldus, mis muudab selle tugevaks ja veekindlaks. Tiikpuidu loodusliku värvuse kaitsmiseks puhastage puitu alguses leebetoimelise pesuainelahusega[LINK:product]. Loodusliku õlisisalduse tõttu on puidul peen süü, mistõttu tuleks mustus sellelt enne kuivada laskmist kergelt küürimisharjaga eemaldada. Lihvige sujuvate ja ühtlaste lüketega, kasutades klotsi ning väga peeneteralist lihvpaberit. Lihvimise järel eemaldage enne puidule läbipaistva laki kandmist pehme harja abil praht.

Üksikasjalikku alustamisnõu saamiseks avage projektiplaanur[LINK].

Mänd (okaspuit)

Mänd on okaspuu, mille puidule on iseloomulikud nähtavad sõlmed. Neid omadusi

on viimistlemisel tähtis silmas pidada, kuna need imavad ülejäänud puidust enam lakki. Sellise mõju vähendamiseks saate sõlmi enne lihvimist epoksüvaiguga[LINK:product] töödelda. Mändi lihvige alati klotsiga, kuna sõrmedega avaldatava surve või lihvketaste kasutamise tulemuseks on ebatasane pind. Alustage tööd keskmise teralisusega lihvpaberiga ja lõpetage peeneteralisega. Vahetage paberit regulaarselt, sest männipuit kleepub lihvpaberi külge kiiresti. Juhul kui kasutate

veepõhist viimistlusvahendit, niisutage pinda, et puusüü kerkiks, ja lihvige seda siis tasandamiseks uuesti. Enne pinna lakkimist laske sellel põhjalikult kuivada.

Üksikasjalikku alustamisnõu saamiseks avage projektiplaanur[LINK].

Mahagon (lehtpuit)

Troopilist lehtpuitu mahagoni väärtustatakse värviühtluse ja kauni tekstuuri tõttu. Kuna tegu on suure puusüü või rõngaspoorse puiduga, kaaluge tasase pinnaviimistluse huvides enne lihvimist puidusüü täitmist. Alustage toore puidu lihvimist keskmise teralisusega lihvpaberiga ja lõpetage peeneteralisega. Juhul kui puusüü poorid on ikka näha, kandke uuesti täitematerjal peale. Vajaduse korral võite pinnale kanda lisakihi, et lõppviimistlus oleks sujuvam. Enamasti seostatakse mahagoni peitsimise teel saadud sügavpunase tooniga. Mahagoni loomulik värvus on roosakaspruun.

Üksikasjalikku alustamisnõu saamiseks avage projektiplaanur[LINK].

Pähklipuu (lehtpuit)

See sirge puusüüga lehtpuit varieerub värvuselt tumepruunist kuni kollaseni ning selge viimistlus tõstab esile selle loomulikku ilu. Lihvige puitu klotsi abil või käsitsi üha peeteralisema lihvpaberiga, pühkige vahepeal saepuru ära ja lõpetuseks kasutage väga peeneteralist lihvpaberit. Süü kergitamiseks niisutage puitu lapiga ja lihvige see siis õrnalt siledaks.
Kuna tegu on lehtpuiduga, võiksite sellele enne viimase kerge lihvi andmist ja lakkimist kanda täitematerjali [LINK:product], et puusüüd tasandada.

Üksikasjalikku alustamisnõu saamiseks avage projektiplaanur[LINK].

Tamm (lehtpuit)

Tamm on vastupidav lehtpuit ja sarnaneb kahvatu värvuse poolest männiga. Lihvimisel kasutage vähemalt 150 teralist lihvmaterjali, et poorid oleksid viimistlusaine imamiseks piisavalt avatud. Läbipaistev vahast
poleeraine[LINK:product] annab tammele väga loomuliku välimuse ning puhas õli muudab selle loomuliku värvuse väheke kuldsemaks. Kandke puidule natuke vett, et saada aimu, mis värvi see pärast lõplikku töötlemist on.

Üksikasjalikku alustamisnõu saamiseks avage projektiplaanur[LINK].

Valmis?
Projektiplaanuri[LINK] abil leiate projektiks sobivaima viimistlusvahendi.

Andmete toomine, palun oodake...