Alustame: Värskenda oma puitmaja välimust pärast karmi talve

Alustame: Värskenda oma puitmaja välimust pärast karmi talve

“Alustame” on juhis oma projekti kiireks teostamiseks. Selles artiklis teeme juttu, kuidas pärast pikka talveperioodi oma puitmaja fassaadile, mis on eelnevalt viimistletud lasuurse puidukaitsevahendiga, anda uus ja kaitsev välimus.

Elul mere ääres on mitmeid eeliseid – vapustavad vaated, elamine ühes rütmis loodusega, pikad jalutuskäigud merekaldal loojuva päikese käes. Paraku on sel ka mõningaid puudusi. Ilm mere ääres võib teinekord olla kaunis ekstreemne – tugev vihm, tormituuled, lumi ja vali pakane talveöödel.

Pikalt hooldamata jäänud puitfassaad paistab eriti nukker välja pärast kuudepikkust karmi talve. Seetõttu on viimane aeg taastada puitlaudise loomuulik ilu.

Kui see mure on sulle tuttav ning soovid anda uut elu oma maja luitunud puitlaudisele, ent ei tea, millest alustada, siis järgnevalt on ära tooded neli tähtsamat tööetappi, mida peaksid enne tööde alustamist silmas pidama.

Värvimine on tegelikult lihtne
Vaatamata küll esmapilgul suurena näivale töömahule on maja puitfassaadi kaitsmine tegelikult lihtne. Esmalt eemalda pinnalt kogu mustus, kasutades selleks sobivat puhastusvahendit ning jäikade harjastega harja (mitte traatharja!). Kui laudises on pisut suuremaid auke, siis täida need sobiva puidust täiteainega ning seejärel lihvi parandatud kohad ühtlaseks ning puhasta pind. Kata kinni need osad fassaadist, mida sa ei soovi üle värvida. 

Värvimine on tegelikult lihtne

Fassaadi uuendamiseks varu paar-kolm päeva
Tegelik aeg fassaadipinna värskendamiseks sõltub muidugi värvitava pinna suurusest, ent reeglina peaks töö teostamiseks piisama kolmest päevast. Esimesel päeval kuluta paar tundi pinna puhastamiseks, vajadusel täida ka pinnas olevad augud ning lihvi need siledaks. Teisel päeval kanna pinnale kiht puidukaitsevahendit ning lase tootel nõuetekohaselt kuivada. Teise kihi puidukaitset saad pinnale kanda kas sama päeva õhtupoolikul või veel parem kolmandal päeval.

Fassaadi uuendamiseks varu paar-kolm päeva

Vajad vaid ühte toodet
Kõik, mida tööks vajad, on lasuurne puidukaitsevahend, mis moodustab pinnale vastupidava ja kvaliteetse viimistluse, kaitstes seeläbi puitu ka karmide ilmastikutingimuste eest. Just selliseks tooteks on unikaalsel isepuhastuval tehnoloogial põhinev veepõhine lasuurne puidukaitsevahend Pinotex Extreme Lasur. Toode värvimine nõuab vaid minimaalset vaeva ning pind on kuiv paari tunni jooksul. Pinnale moodustuv poolmatt elastne ja kauakestev kate ei pragune ega kooru. Puidukaitsevahendis sisalduv UV-filter suurendab vastupidavust päikesekiirgusele. 

Vajad vaid ühte toodet

Tulemus on seda väärt
Puidukaitsevahendiga viimistletud maja näeb jälle ilus välja ning on väärt sellele kulutatud aega ja vaeva. Puidu loomulik ilu on taastatud ning nüüd on hea võimalus hakata nautima eesseisvaid kauneid suvepäevi. Samuti on rahustav teada, et puitfassaad on tulevaste karmide talvede vastu kindlalt kaitstud.

Tulemus on seda väärt

Nimekiri tegevustest puitfassaadi värskendamisel

Nimekiri tegevustest puitfassaadi värskendamisel

Soovid teada rohkem, kuidas värskendada kulunud fassaadi? Vaata artiklist “Vali toode”, millist toodet tööks vajad. Inspiratsiooni värvitoonide kohta leiad juhendist “Leia oma värvitoon”.

Andmete toomine, palun oodake...